19 września 2011 uczniowie z grupy teatralnej naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach teatralnych zorganizowanych w PWST im. L. Solskiego w Krakowie (filia Wrocław). Zajęcia odbyły się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Młodzi adepci sztuki scenicznej mieli okazję popracować nad głosem i oddechem wraz ze studentami II i III roku wydziału aktorskiego pod czujnym okiem nauczyciela i aktora pana Marka Tatko.
       Po zajęciach praktycznych obejrzeliśmy spektakl pt. „Damy i Huzary” przygotowany przez młodych aktorów , studentów IV roku wydziału aktorskiego, pod opieką pani prof. Krzesisławy Dubiel-Hrydzewicz.  Komizm w sztuce Aleksandra Fredry jak zwykle okazał się niezawodny. Młodzież doskonale bawiła się podczas oglądania spektaklu. Młodzi aktorzy wprowadzili wiele życia do sztuki, udowodnili, że komedie Fredry mogą ciągle śmieszyć, a poruszane w nich problemy są nadal aktualne.
       Uczestnicy warsztatów wrócili do domu usatysfakcjonowani i pełni zapału do pracy. Magia sceny znowu zadziałała.  Przed nami nowe wyzwanie. Już niedługo premiera nowej sztuki w wykonaniu naszej grupy czyli AnTyAkademii.
                                                                                        Anna Szymańska

czwartek, 22 września 2011